Z wizytą u świętego Mikołaja! Zapisz jego adresy i odwiedź w różnych miejscach na świecie!

Musisz zadać sobie jedno, ale za to bardzo ważne pytanie: czy byłeś w tym roku grzeczny? Jeśli tak, to super, na pewno odwiedzi Ciebie święty Mikołaj. Jeśli nie… to Ty możesz odwiedzić Mikołaja w różnych zakątkach świata!

Wszyscy doskonale wiemy, że wizerunek świętego Mikołaja ewoluował na przestrzeni lat. Z dobrotliwego biskupa z laską, stał się pociesznym panem z brzuszkiem i rumieńcami na policzkach. Rozpoznamy go po czerwonym garniturze z czapką, po długiej brodzie i po odgłosach w kominie. To znak, że próbuje się niepostrzeżenie włamać do naszego mieszkania, żeby podłożyć prezenty pod naszą choinkę.

Nie w każdym kraju na świecie traktuje się Mikołaja tak samo. Inaczej się go nazywa, czasami rozdaje Mikołaj prezenty w innym terminie niż 24. grudnia. I, co zrozumiałe przez jego obowiązki obdarowania wszystkich na świecie prezentami, ma kilka siedzib!

Za główne włości świętego Mikołaja i jego pomocników, uważa się północną krainę Finlandii – Laponię. Początkowo można było go spotkać na wzgórzach Korvatunturi. Po wojnie, od lat 50. XX wieku przeniósł się do Rovaniemi i tam stacjonuje do dziś. Jeśli chcesz do niego trafić, to zapisz ten adres:

 

Santa Claus, Arctic Circle
96930 Rovaniemi
Finlandia
www.santaclaus.fi

Skoro już będziesz w Skandynawii, możesz przy okazji trochę zboczyć z drogi i odwiedzić inną siedzibę Mikołaja. W Norwegii odnajdziesz go pod adresem:

Julenissen’s Postkontor
Torget 4
1440 Drobak
Norwegia
www.julehus.no

Nieco bliżej od Polski, bo ok. 1000 km od naszej granicy, znajdziemy niemieckiego Mikołaja. On prezenty wkłada do świątecznych skarpet już 6 grudnia. Po wszystkim odpoczywa sobie pod adresem:

An den Weihnachtsmann
Weihnachtpostfiliale
16798 Himmelpfort
Niemcy
www.weihnachtsmann-in-himmelpfort.de

Będziesz w grudniu poza Europą? Nic nie szkodzi. Zawsze możesz dorwać Mikołaja i upomnieć się o swoje prezenty w USA! Kiedy 25. grudnia ciągle nic nie znajdziesz pod choinką, mimo że zostawiłeś i mleko i pierniczki nieopodal, w ramach poczęstunku, nie krępuj się i odwiedź Santa tutaj:

Santa Claus
325 S. Santa Claus Lane
North Pole, Alaska 99705

adresy świętego mikołaja

Ubezpieczenia online