Wałcz – miasto z klimatem

Mieszkańcy Wałcza to szczęściarze. To miasto o niepowtarzalnym klimacie oferuje plaże i kąpieliska, które znajdują się w samym sercu miasta. Mosty, przepiękne budowle, puby i bary nadają temu miastu niesamowity urok.

To przepiękne miasto położone jest  na Pojezierzu Wałeckim nad jeziorami: Raduń i Zamkowym.Gmina Wałcz – jest jedną z największych gmin w Polsce, bardzo hojnie obdarzona przez naturę w przepiękne lasy, pomniki przyrody oraz malownicze rzeki i jeziora. W gminie znajduje się ponad czterdzieści jezior. Część zbiorników układa się w malownicze ciągi stanowiące szlaki kajakowe. Prawa miejskie Wałcz uzyskał 23 kwietnia 1303 roku.

Wiszący most nad  jeziorem Raduń

Z wszystkich miejsc najbardziej fotogenicznym jest most wiszący nad rynnowym jeziorem Raduń. To imponująca przeprawa, spinająca dwa brzegi wody. Dlatego jeśli wybieramy się tam rowerem, przed wejściem na most należy zejść z jednośladu. Nieopodal mostu, na tzw. Bukowinie, znajduje się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich.

Kajakiem do…Szwecji

Szwecja –  miejscowość nad rzeką Piławą, znajduje się 11 km na północny wschód od Wałcza, gdzie ulokowały się gospodarstwa agroturystyczne i wypożyczalnie kajaków.

Zabytki

Jak w większości polskich miast sercem Wałcza jest rynek, czyli plac Wolności. Pełny kamieniczek, odnowiony, z przylegającym do niego pięknym gmachem Urzędu Miasta. Oprócz tego wrażenie robi też kościół św. Mikołaja. Imponujące są również budynki z czerwonej cegły, których tu pełno: dworzec kolejowy, cerkiew prawosławna, neogotycka siedziba Poczty Głównej, potężny, otoczony parkiem Zespół Kolegiów Nauczycielskich, czy były szpital miejski. Budyni te tworzą również niepowtarzalny klimat tego miasta.

 „Czapa Hitlera”

Pozostałości po tutejszych fortyfikacjach określane są mianem „Czapy Hitlera”, z kolei bunkry łączył niegdyś system podziemnych korytarzy. Pomimo, iż  fortyfikacje te wojnę przetrwały niemal w całości, jednak działania powojenne obróciły je w rumowisko.

Czarodziejska Górka

To jedno z tych miejsc, gdzie umysł płata nam figle, a prawa fizyki zdają się działać na opak. Wzniesienie znajduje się między wsią Strączno a Rutwicą. Jedni mówią, że jest to miejsce magiczne, gdzie wszelkie przedmioty wbrew prawom fizyki wtaczają się pod wzniesienie góry. Inni, że to tylko złudzenie optyczne. W miejscu tym spotkać zawsze można wielu turystów, których przyciągają tu niesamowite opowieści o tym niezwykłym miejscu.
 

 

 


Ubezpieczenia online