Uwaga! Te produkty sprawiają, że szybciej się starzejesz!

Marzeniem każdego jest cieszyć się jak najdłużej dobrym zdrowiem i atrakcyjnym wyglądem. Wszyscy wiedzą co robić, żeby zachować lepszą kondycję, wiedzą, co jeść, żeby dostarczyć organizmowi niezbędne składniki odżywcze. Ale co z produktami, które przyspieszają proces starzenia? Po lekturze tego artykułu będziesz wiedzieć, czego się wystrzegać!

Wpływ jedzenia na nasz wygląd

Odpowiednio zbilansowana dieta to klucz do sukcesu. Składniki odżywcze i ilość kalorii powinna być dostosowana do wieku, płci i aktywności fizycznej każdej osoby. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na nawodnienie organizmu, dzięki czemu skóra jest napięta i wygląda na wypoczętą i zdrową.

Wszyscy wiemy, że jak nie palimy i nie boimy się aktywności fizycznej, to skóra nam się odwdzięczy. Będzie dłużej cieszyć oko.

Więc z czym uważać? Co wyeliminować?

Syrop glukozowo-fruktozowy

Czyli wszelkie cukry proste, które są dziś dodawane do zdecydowanej większości gotowych produktów żywnościowych. Znajdziemy je nawet w smakowej wodzie mineralnej. Nadmierna ilość glukozy i fruktozy może skutkować nie tylko otyłością, próchnicą, ale nawet chorobami wątroby, no i dodatkowymi zmarszczkami.

Chlorek sodu, czyli sól

Sól to podstawowa przyprawa w kuchni, więc ciężko z niej zrezygnować. Ale warto mieć na uwadze, że to sól sprawia, że woda jest przetrzymywana w organizmie. Może się to objawiać występującymi obrzękami i opuchliznami. Poza tym jej nadmiar w diecie może spowodować choroby tętnicze czy nawet raka żołądka!

Tłuszcze

Zdrowe są dla nas jedynie tłuszcze nienasycone, czyli te zawarte w roślinach (np. orzechy, awokado są bogate w zdrowe związki tłuszczowe). Niestety, mamy na rynku coraz więcej żywności przetworzonej, do której namiętnie te tłuszcze są dodawane. Jeśli tylko możesz, unikaj chipsów, margaryny, smażonych potraw, a także mięs.

Alkohol

To działa automatycznie, bo już na drugi dzień po świetnej imprezie odczuwamy niezwykłe pragnienie. Tak właśnie działa alkohol – odwadnia organizm, a przecież woda to podstawowy budulec człowieka. Poza tym wszelkie toksyny są filtrowane przez jedną wątrobę, która potrzebuje na to czasu. Jeśli dawka trunku alkoholowego była zbyt duża, możemy o tym się dowiedzieć, kiedy wyskoczą nam krosty i zaskórniki.

starzenie się skóry

Ubezpieczenia online