Ten mężczyzna spał w soczewkach i stracił wzrok na jednym oku

Ten mężczyzna spał w soczewkach i stracił wzrok na jednym oku

 

Mimo tego, że ja nie noszę szkieł kontaktowych, to wiele razy miałam okazję słyszeć od przyjaciół o tym, jak przypadkowo zasnęli nie ściągając soczewek i o tym dziwnym uczuciu towarzyszącym im zaraz po przebudzeniu. Chociaż to wygląda na banalny, niczym nie skutkujący błąd, to ten właśnie błąd może kosztować Cię bardzo wiele.

 

O tym na własnej skórze przekonał się Chad Groeschen, który zakupił soczewki myśląc, że nic się nie stanie jeśli będzie je miał założone podczas snu, ale niestety – był w ogromnym błędzie. Wszystko zaczęło się od swędzenia i łzawienia oka, ale wtedy nadeszła pora na coś gorszego.

 

Gdy Chad się obudził poczuł nieznośny ból oka, promieniujący na całą głowę i widział jak przez mgłę. Wtedy jego przyjaciel nalegał by Chad udał się do oddziału ratunkowego, gdzie dowiedział się, że ma bakterię, o nazwie Pseudomonas, rozprzestrzeniającą się pod jego lewą soczewką. Przez pierwsze 3 tygodnie oko ropiało. Pomimo tego, że infekcja była uleczalna, to blizna która powstała na lewym oku, oślepiła go.

 

Jak się później okazało Chad miał soczewki, które rzekomo były przystosowane do spania w nich, niemniej jednak zawsze istnieje ryzyko, a ten człowiek jest tego idealnym przykładem.

 

Badania wykazują, że 99% osób noszących soczewki, ma złe nawyki odnośnie higieny oka.
Między innymi mowa tu o prysznicu w soczewkach, czy gorącej kąpieli w wannie. Te czynności są niewskazane.
Owszem, może to być irytujące i nużące, ale bardzo ważne jest by pamiętać i praktykować zdrowe nawyki i ściągać soczewki przed pójściem spać. Jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony!

 

Reportaż po angielsku zawierający zdjęcia mężczyzny


Ubezpieczenia online