Kilka sposobów na pozbycie się mrówek z ogrodu

Dom

Właściciele ogrodów doskonale wiedzą, jakie skutki mogą mieć mrówki, które „zamieszkują” nasz ogród. Sucha gleba, zniszczone trawniki, czy uszkodzeń bulwy roślin to tylko niektóre ze skutków budowania podziemnych korytarzy przez te owady.

Żeby pozbyć się tych niechcianych gości naszego ogrodu wystarczy wiedzieć jakie rośliny zasadzić. Istnieją bowiem rośliny, których zapachu mrówki nie mogą znieść. Należą do nich m.in.: mięta, tymianek, majeranek, lawenda.

Mięta

Głównym składnikiem olejku eterycznego mięty jest mentol, który działa na mrówki odurzająco. Aby roślina się dobrze rozwijała musi mieć wilgotne podłoże i stanowisko słoneczne lub częściowo zacienione.

Tymianek

Tymianek jest również jest rośliną, która doskonale odstrasza mrówki. Tymianek najlepiej rośnie na przepuszczalnej glebie i w nasłonecznionym miejscu. Zimą warto zabezpieczyć go przed mrozem np. przykrywając warstwą słomy.

Majeranek

Majeranek odstraszy mrówki i będzie też również piękną ozdobą ogrodu – w miesiącach lipiec i sierpień. Majeranek lubi miejsca ciepłe i słoneczne, natomiast ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna. W polskich warunkach majeranek uprawia się jako roślinę jednoroczną – zimą roslina wymarza.

Lawenda

Zawarte w tej roślinie olejki lawendowe (m.in. linalol i kamfora) odstraszają nie tylko mrówki, ale również komary, muchy i kleszcze. Lawendę warto sadzić w bezpośrednim sąsiedztwie róż, dzięki temu ochronimy je przed mszycami. Roślina lubi ciepłe, słoneczne i suche miejsca oraz dobrze przepuszczalną wapienną glebę.


Ubezpieczenia online