Jak pozbyć się muszek owocówek?

Owocowy sezon w pełni. Dzięki temu nasza dieta jest kolorowa, a przede wszystkim zdrowa. Jednak istnieje jeden mankament. Kuchnia pełna owoców nierzadko oznacza również kuchnię pełną małych, natrętnych owadów – muszek owocówek, których bardzo trudno się pozbyć. Przeczytaj poniższe rady, jak pozbyć się muszek owocówek?

1. Zrób pułapkę

Włóż do miski pokrojone kawałki owoców lub ich skórki (np. jabłka). Następnie przykryj miskę folią spożywczą i naciągnij ją tak, żeby nie było dostępu do powietrza. Następnie nakłuj folię w kilku miejscach. Dziurki możesz zrobić ostrzem noża, widelcem lub wykałaczką. Dzięki temu muszki wlecą do środka, ale nie będą w stanie się uwolnić.

2. Płyn do mycia naczyń

Mikstura stworzona z równych porcji wody, octu owocowego (lub soku) i płynu do mycia naczyń może być zbawienna. Wymieszaj składniki, wlej do słoika i zostaw na noc. Rano słoik będzie pełen utopionych owadów.

3. Suszarka

Włącz suszarkę i skieruj strumień ciepłego powietrza na owady.

4. Czysta kuchnia

Nic jednak nie da Ci większej pewności, że muszek nie będzie, niż czysta kuchnia. Pamiętaj o tym, aby jakiekolwiek rozpoczęte produkty przykrywać ścierką lub specjalną siateczką.

jak pozbyć się muszek owocówek

Ubezpieczenia online