Najciekawsze trasy rowerowe w Europie!

Próbowałeś kiedyś poznawać świat, podróżować inaczej niż samolotem lub autem? Jeśli nie, to koniecznie musisz spróbować podróży rowerem! W wielu krajach tworzone są profesjonalne szlaki turystyczne dla cyklistów, z których żal nie skorzystać. Które trasy rowerowe w Europie są najciekawsze?

1. Węgry, szlak wokół Balatonu

To ścieżka, która prowadzi dookoła największego jeziora w Europie. Ścieżka liczy ok. 200 km długości, częściowo wiedzie drogami, po których mogą poruszać się także samochody. Na południu spotkasz teren równinny, na północy – pagórki.

2. Francja, Z Luchon do Bajonny

To tradycyjny odcinek Tour de France.

3. Holandia, Amsterdam

Amsterdam uchodzi za miejsce najbardziej przyjazne cyklistom. Znajdziesz tam ok. czterogodzinną trasę o długości 42 km. Wiedzie ona przez obszary miejskie i wiejskie, wzdłuż kanałów, grobli, wiatraków.

4. Wielka Brytania, Od Land’s End do John O’Groats

Jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwy Brytyjczyk, ruszaj w drogę. Trasa wiedzie między najbardziej skrajnymi punktami wyspy, której długość w linii prostej wynosi 907 km.

5. Norwegia, Fiordy i Góry Skandynawskie

Wycieczka wzdłuż najdłuższego fiordu Norwegii (203 km). Po drodze możesz zwiedzić średniowieczny, drewniany kościółek, który jest wpisany na listę UNESCO, możesz zobaczyć wodospad Feigefossen i wiele innych urokliwych miejsc.

trasy rowerowe

Ubezpieczenia online