Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów: Domowe sposoby na pielęgnacje samochodu

Mycie samochodów zwiększa bezpieczeństwo na drogach 19 maja to Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów. Podpowiadamy jak szybko i skutecznie wyczyścić nasze auto, bez konieczności korzystania ze specjalistycznych myjni.  Od czego zacząć?  Jak uniknąć wilgoci wewnątrz auta? Co zrobić by szyby lśniły? Oto kilka porad.

Czysty samochód to nie tylko świecąca karoseria

Komfort jazdy to również czyste wnętrze samochodu. Radzimy, aby czyszczenie wnętrza rozpocząć od odkurzania. Wynosimy na zewnątrz dywaniki, wytrzepujemy zabrudzenia i dokładnie odkurzamy całe wnętrze auta. Dopiero potem nakładamy na plastikowe części auta specjalne płyny i preparaty. Oprócz dywaników warto też odkurzyć tapicerkę i wyczyścić ją preparatem w zależności od tego z czego jest wykonana. Domowy – sprawdzonym sposobem na czyszczenie plastikowych części auta jest woda do której dolewamy trochę płynu do płukania. To spowoduje, że kurz i pyłki  będą  się rzadziej osadzać.

 

Jak uniknąć wilgoci w samochodzie?

Wilgoci można uniknąć poprzez kilka domowych sposobów. Pierwszym z nich jest umiejscowienie  pod fotelami ryżu w specjalnie przygotowanych lnianych woreczkach. Oprócz tego można również pod dywaniki wsadzić gazety ( nie kolorowe, kredowe). Tym tanim i bardzo prostym sposobem unikniemy wilgoci wewnątrz naszych samochodów.

 

Lśniące szyby? Nic prostszego

Szyby to newralgiczny punkt każdego samochodu. Od nich w dużej części zależy nasze bezpieczeństwo. Najlepszym domowym sposobem na lśniące szyby jest umycie jej zwykłą wodą z dodatkiem octu. Najlepiej, aby ściereczka, którą czyścimy szyby nie pozostawiała białych nitek na szybie. Można więc użyć papieru kuchennego, lub…gazety. Ten sposób mycia szyb zapewni nam piękne lśniące szyby.

 

Brudne światła zmniejszają widoczność

Światła myjemy tym samym sposobem co szyby. Tu należy dodać, że jazda z brudnymi światłami może przysporzyć nam kłopotu i … mandat w wysokości do 200 zł.

 

Pielęgnacja karoserii to nie taka prosta sprawa

Warto bowiem  kupić specjalistyczne preparaty zabezpieczające nasza karoserię. I tu należy dodać, że różnice w cenach pomiędzy poszczególnymi specyfikami jest bardzo znacząca. Te tańsze zapewniają ochronę karoserii zaledwie na kilka dni. Lepsze środki chronią auto przez kilka miesięcy i zapewniają ładniejszy wygląd. Środki przeznaczone do bardzo konkretnego zastosowania dają najlepsze efekty, szczególnie jeśli właściwie dobierzemy je do naszego samochodu.

 

 


Ubezpieczenia online