Koszulka z nadrukiem domowym sposobem

Hobby

Chciałbyś mieć oryginalny nadruk na koszulce? Taki, aby wyróżniać się z tłumu i mieć coś własnego i jedynego w swoim rodzaju? Doskonałym pomysłem jest wykonanie nadruku na koszulce. Może to być cokolwiek – nasze ulubione motto czy hasło, ulubiona postać ze świata filmu lub muzyki. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. W domowym zaciszu możemy stosunkowo łatwo i niewielkim kosztem wykonać taki nadruk samemu.

Materiały

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą potrzebujemy (poza koszulką, oczywiście) jest odpowiedni papier. Idealny do tego będzie papier transferowy. Można go zakupić w sklepach z artykułami papierniczymi lub biurowymi. Cena za arkusz to od 4 do 10 złotych. Pamiętać należy o tym, że rodzaj papieru uzależniony jest od dwóch podstawowych czynników:

rodzaj drukarki – ważne jest to, czy drukarka na której będziemy drukować nasz wzór jest atramentowa czy laserowa. Do obu rodzajów drukarek musimy dobrać odpowiedni papier transferowy. Można także znaleźć uniwersalny papier transferowy.

kolor koszulki – jeżeli chcemy wykonać nadruk na ciemnej koszulce, trzeba zakupić papier transferowy z dodatkową folią – zapewni ona poprawne odwzorowanie kolorów i wyrazistość nadruku.

Wykonanie nadruku

Najpierw zdecydujmy, co umieścimy na naszej koszulce. Obrazek możemy zaprojektować samemu w jakimś programie graficznym, takim jak GIMP czy Photoshop. Nie spieszmy się i poświęćmy na to odrobinę czasu, możemy w obrazek wkomponować jakiś napis np. nasze imię.
Następnie należy nasz rysunek wydrukować. Pamiętajmy o dwóch ważnych sprawach:
– pamiętajmy o formacie naszej kartki i dostosujmy do niego rysunek
– wcześniej sprawdźmy na zwykłej kartce jak należy włożyć ją do drukarki, aby wydruk znalazł się na odpowiedniej stronie
Kolejnym krokiem będzie wydrukowanie obrazka na białej stronie papieru (po drugiej stronie z reguły jest nadrukowana kratka więc trudno się pomylić). Gotowy obrazek możemy wyciąć, pozostawiając kilka milimetrów marginesu.

Umieszczanie obrazka na koszulce zaczynamy od ułożenia koszulki na desce i przeprasowania jej. Następnie oddzielamy warstwę z nadrukiem od warstwy spodniej i przykładamy ja do koszulki w wybranym miejscu. Na tym wszystkim układamy jeszcze warstwę bibuły (może to być papier śniadaniowy) i dokładnie prasujemy gorącym żelazkiem, mocno przyciskając.

Pamiętajmy, że żywot koszulki w dużej mierze zależy od jakości użytych materiałów – zarówno samego papieru jak i koszulki. Najlepiej sprawdzi się koszulka z czystej bawełny. Przed ubraniem koszulki należy najpierw ją wyprać, ale należy z tym poczekać przynajmniej 24 godziny od przyprasowania nadruku, pranie musi odbywać się w niskich temperaturach (do 40°C) z delikatnymi detergentami, dodatkowo wirować jedynie na niskich obrotach. Koszulkę przed praniem należy obrócić na lewą stronę. Nie wolno takiej koszulki suszyć w suszarce bębnowej!
prasować koszulkę należy delikatnie na lewej stronie lub po przykryciu nadruku papierem.

Koszulka z nadrukiem

Ubezpieczenia online