Jak zrobić nietypowy wieniec adwentowy?

Hobby

Przed nami nietypowy czas w kalendarzu chrześcijan. To czas oczekiwania na Boże Narodzenie, czyli intensywnych przygotowań, zakupów, sprzątania, pisania listów do świętego Mikołaja… Centra handlowe skutecznie manifestują wyjątkowość tego czasu, a jak tę magię wnieść do domu? Może wieniec adwentowy?

Wieńce adwentowe to stosunkowo nowa metoda wyznaczania czasu do przybycia świętego Mikołaja i rozdawania przez niego prezentów. Nowa i całkiem praktyczna. Zapalając z każdym tygodniem kolejną świecę, dostajemy widoczny sygnał, ile czasu nam zostało, żeby wszystko zapiąć na ostatni guzik. Dzięki temu, skutecznie możemy wydzielić obowiązki na każdy z czterech tygodni, i oszczędzić sobie stresów, zostawiając wszystko na ostatnią chwilę.
I wcale nie trzeba mieć wielkich umiejętności manualnych, żeby samemu zrobić piękny wieniec adwentowy! To wcale nie musi być jedlina, bombki czy szyszki. Zobacz, jak łatwo można sprawić sobie nietypowy wieniec adwentowy!

Filc i włóczka
Zaopatrz się w styropianowe kulki, które posłużą nam jako forma. Owiń styropian szczelnie włóczką. Powtórz to z kilkunastoma bombkami i poprzyczepiaj je do drutu uformowanego w okrąg.
wieniec adwentowy

 

Talerz i świeczki
Postaw na talerzu 4 świeczki. W wolnym miejscu porozkładaj elementy, kojarzące się z zimą i świętami: figurki reniferów, świętego Mikołaja, elfów itp. Możesz przystroić świeczki we wstążki albo gałązki świerku.
wieniec adwentowy

 

Owoce
Pokrój cytryny, pomarańcze czy mandarynki w plastry. Zasuszone owoce połącz ze sobą tak, żeby tworzyły okrąg. Do środka, albo pomiędzy owoce wsadź świece.
wieniec adwentowy

 

Szyszki i orzechy
Szyszki oczyść i połącz gorącym klejem ze sobą. Opcjonalnie: najpierw szyszki pokoloruj sprajem. Możesz ozdobić je filcowymi, małymi kuleczkami, wystającymi spod łusek, albo dodając orzechy laskowe czy włoskie. To urozmaici wygląd wieńca.
wieniec adwentowy

 

Słoiki
Nigdy nie wyrzucaj słoików po zużytych konfiturach czy surówkach! Zawsze możesz w nie umieścić podrzewacze, obwiązać wstążeczkami i mieć piękny lampion lub wieniec adwentowy.
wieniec adwentowy

wieniec adwentowy

Ubezpieczenia online