Jak wybrać wideorejestrator?

W Internecie coraz częściej spotykamy filmy kręcone zza samochodowej szyby. Wideo rejestratory są coraz popularniejsze, a to skutkuje większą liczbą producentów i modeli na polskim rynku. Jak wybrać kamerę do samochodu, która będzie rejestrować wszystko, czego potrzebujemy?

Rejestrator trasy jest używany przede wszystkim do rekreacyjnego nagrywania drogi, ale nie tylko. Po wypadku takie nagranie może być dowodem w sądzie i udowodnić naszą niewinność. Przydać się może także podczas walki o odszkodowanie. Będzie to również potwierdzenie przypadku, gdy zostaniemy bezprawnie zatrzymani.

Kiedy kupujemy wideo rejestrator zwróćmy uwagę na rozdzielczość nagrywanego obrazu, minimalna powinna wynosić 720p. Jeżeli ten parametr będzie słaby, urządzenie może przy gorszej pogodzie nagrywać niewyraźny obraz. Pamiętajmy równocześnie, że rozdzielczość Full HD zajmuje dużo miejsca na dysku.

Decydujmy się na urządzenia, których pojemność pamięci możemy sami zwiększyć przy użyciu kart SD. Część modeli nagrywa w pętli – oznacza to, że nowsze filmy są automatycznie nadpisywane nad starszymi. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nie każde zdarzenie zostanie zarejestrowane niezależnie do ilości miejsca. Z drugiej strony możemy utracić istotne, ale starsze filmy.

Rejestratory powinny mieć jak najszerszy kąt widzenia. Jest ważne, by na nagraniu znajdowały się obydwa pasy jezdni. Większość modeli ma kąt widzenia równy 120 stopni, można jednak spotkać i takie modele o 150 stopniach. Im kąt większy, tym większy kadr zostanie zapisany. Tutaj przegląd wideo rejestratorów dostępnych na polskim rynku.

źródło: moto.pl

jak wybrać wideorejestrator

Ubezpieczenia online