Jak dbać o włosy

Piękne, długie włosy z pewnością mogą być wizytówką każdej kobiety. Jednak właściwe dbanie o włosy może być trudne. Sprawdź porady, na co zwrócić szczególną uwagę.

Najlepszym wyborem do mycia włosów będą szampony regenerujące, odżywiające, odbudowujące, nawilżające, z witaminami. Po umyciu włosów nałóż odżywkę i rozczesz włosy, używając grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Końce włosów należy spłukiwać chłodną wodą, gdyż ciepło rozchyla łuski włosów i staja się one słabsze, matowe, szorstkie. Aczkolwiek chłód zamyka łuski i sprawia że włosy są bardziej gładsze i lśniące.

Dodatkowo możesz wcierać jedwab w końcówki włosów. Nakładając go na końce nie obciążasz włosów. Dzięki niemu włosy są zabezpieczone, a te najstarsze i najbardziej zniszczone fragmenty regenerują się.

Po umyciu włosów nie wycieraj ich ręcznikiem. Po umyciu głowy należy delikatnie wycisnąć włosy w ręcznik, owinąć je na chwilę tak, aby materiał wchłonął jak największą ilość wody. Staraj się także nie używać suszarki do wysuszenia włosów. Ogranicz także prostowanie i kręcenie włosów. A jeżeli zdarza Ci się to często używaj kosmetyków termo-ochronnych zabezpieczających włosy.

Włosy od podcinania końcówek Ci nie urosną, jednak będą mocniejsze i zdrowsze – ale tylko wtedy gdy będziesz robić to systematycznie. Włosy nie podcinane niszczą się szybciej co za tym idzie obcina się później ich więcej.

Włosy niszczą się również przez mocne wiązanie ich w kucyk w jednym miejscu gumką. Lepszym rozwiązaniem są klamry i spinki, które dają odpocząć cebulkom.

jak dbać o włosy

Ubezpieczenia online