9 miejsc w Indiach, które musisz zobaczyć!

Oto 9 miejsc w Indiach, które musisz zobaczyć!

1. Varanasi
varanasi
Varanasi to historyczne miasto położone w indyjskim stanie Uttar Pradesh, znane z historycznej nazwy Kashi. Położone jest ono na brzegach Gangesu, znane również jako Benares lub Banaras. Varanasi odwiedza sporo turystów ze względu na walory religijne, ale i historyczne. Jest to jedno z najstarszych miast na świecie.

2. Jaipur
jaipur
„Różowe Miasto” – Jaipur ściągą do siebie tłumy turystów z całego świata, nie tylko ze względu na dziedzictwo historyczne, ale również bogatą kulturę. Oprócz fortów i budowli miasto znane jest z jarmarków i targów jakie się tam odbywają. Jeśli lubisz poznawać historię i wymyślną architekturą, to miejsce jest w sam raz dla ciebie.

3. Goa
goa
Przez 450 lat Goa było portugalską kolonią, aż nie została odzyskana przez Indie w 1961 roku.
W mieście możemy pooglądać stare kościoły i domy, które stoją tam od czasów kolonii portugalskich.
Na całym wybrzeżu Goa możemy zaobserwować liczne bary przy plaży z relaksującą atmosferą, możliwością skorzystania z rozmaitego sprzętu wodnego oraz pływania z delfinami. Jedyną wadą może być spora wilgotność powietrza szczególnie w okresie letnim.

4. Darjeeling
darjeeling

Darjeeling jest jednym z najbardziej popularnych miasteczek górskich w Indiach. Klimat jest tam bardzo przyjemny, a pociąg górski zabierze cię na wycieczkę, gdzie zobaczysz przepiękne krajobrazy. Musisz tam pojechać! Ogrody herbaciane zrobią na tobie ogromne wrażenie. Można tam pojechać niemalże z każdego miejsca na świecie i niemal każdemu się tam podoba na tyle, aby zostać na dłużej.

5. Leh
leh
Ladakh jest znane z widoków jak z filmów oraz kultury buddyjskiej. Jest tam wiele malowniczych przysiołków położonych przy brzegu rzeki Indus. Wszystkie te wsie mają kapliczki lub klasztory buddyjskie położone na szczytach pagórków w ich pobliżu. Jeśli lubisz obcować z naturą i chciałbyś odpocząć od betonowej dżungli, to miejsce jest dla ciebie. Nie pożałujesz wizyty tam.

6. Agra
taj mahal
Agra to dom znanego na całym świecie Taj Mahal oraz innych zabytków. Miasto to jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów na całym świecie z Indii jak i z innych krajów. Miejsce jest tak popularne, że nie ma co się zastanawiać nad odwiedzeniem go, ta popularność nie wzięła się z nikąd.

7. Mysore
mysore
Miasto znane ze swoich specyficznych i wyrazistych wartości kulturalnych. Oprócz znanego na cały świat Pałacu Mysore, znane jest również z uroczystości Dussera. Jest wiele różnych, różniastych rzeczy, dzięki którym Mysore zdobyło swoje imię. Miasto to zostało również uznane za najczystsze miasto w Indiach.

8. Ooty
ooty

Ooty – kolokwializm od pełnej nazwy Ootacamund. Miasteczko górskie w południowej części Indii, w dzielnicy Nigri stanu Tamil Nadu. Główną atrakcją jest wycieczka ciuchcią przez 46 kilometrów między pagórkami. Podczas wycieczki możemy podziwiać strumienie, ogródki herbaciane oraz roślinność przejeżdżając po krętych torach oraz głębokich i długich tunelach wzdłuż wąwozów.

9. Mussoorie
Mussoorie
Usytuowane na pogórzu Himalajów Małych, Mussoorie to popularne miasteczko górskie w stanie Uttarakhand w Połnocnych Indiach. Znane jako „Królowa Gór” (z ang. Queen of Hills). To ciekawe miasto położone jest na poziomie około 1880 metrów nad poziomem morza. Mussoorie znane jest ze swoich malowniczych widoków, gęsto porośniętych roślinnością terenów z niesamowitymi widokami na Dolinę Doon oraz Shiwalik.


Ubezpieczenia online