5 trików, które sprawią, że będziesz lepiej wyglądać na zdjęciach

Hobby

5 trików, które sprawią, że będziesz lepiej wyglądać na zdjęciach

Pozowanie do zdjęć może nie być najmocniejszą stroną każdego z nas, ale są ludzie którzy wyglądają olśniewająco na każdym ze zdjęć.

Istnieją dwie opcje: albo są oni fotogeniczni z natury, albo po prostu nauczyli się pozować. Autorka zagranicznego bloga „Cupcakes and Cashmere” spędza dużo czasu przed obiektywem, dzięki czemu nauczyła się kilku sztuczek, które sprawiają że wychodzi lepiej na zdjęciach.

Pierwszą rzeczą o której musisz pamiętać jest to, że trening czyni mistrza. Brzmi nieco narcystycznie, ale im pewniej się czujesz przed aparatem, tym mniej niezgrabnie będziesz wyglądać.
 
1. Praktyka
 
Kluczem jest pewność siebie, a im więcej ćwiczysz tym pewniejszy siebie się stajesz. By to osiągnąć pozuj przed lustrem. Znajdź pozę, w której czujesz się najbardziej komfortowo i rób selfie, później selfie, a na koniec dla odmiany selfie…

 

cupcakes
 
2. Poznaj swoją lepszą stronę
 
Większość twarzy nie jest w pełni symetryczna, dlatego też jeden z naszych profili jest lepszy. Usiądź przed lustrem i porównuj: lewy – prawy, lewy – prawy profil i wybierz, który jest ładniejszy i zawsze tą stroną pozuj do zdjęć.

 

cupcakes 2

 

3. Przygotuj się do zdjęć
 
Jeśli wiesz, że będą robione zdjęcia nałóż nieco więcej makijażu niż zwykle, ale nie przesadź, nie chcesz przecież wyglądać jak klaun. Wystarczy odrobina eyelinera, by skupić uwagę na oczach, ale pamiętaj o równowadze. Jeśli decydujesz się na mocniejszy makijaż oka, wtedy musisz zrezygnować z wyrazistych ust i vice versa. Do zdjęcia możesz spoglądać tak, jakbyś się o kogoś troszczył, wtedy wyglądasz naturalniej i przyjaźniej.

 

cupcakes 3

 

4. Pokaż emocje
 
Wystarczy pomyśleć o czymś przyjemnym co przywołuje uśmiech na twoją twarz. Dzięki temu będziesz wyglądać na zrelaksowanego i pokażesz swoje prawdziwe oblicze, które jest najpiękniejsze.

 

cupcakes 4

 

5. „Poprzymierzaj pozy”
 
Każdy z nas ma inną sylwetkę, dlatego też sami musimy odnaleźć swoją pozę. Jednak istnieje kilka sztuczek, które sprawią że zawsze będziesz wyglądać dobrze. Oderwij ramiona od ciała. Poza ze spuszczonymi rękoma wzdłuż tułowia jedynie pogrubia. Stań lekko bokiem do obiektywu, wyprostuj się i oprzyj ciężar ciała na jednej nodze, to cię wysmukli i podkreśli talię. Ostatni trik to odsłonienie szyi – wystarczy przerzucić włosy na druga stronę i gotowe.

 

 

cupcakes 5

 

Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom będziesz miał swoje wymarzone zdjęcie. To jest prostsze niż myślisz, ale pamiętaj że kluczem jest poczucie komfortu i pewność siebie.
Zapraszamy również do artykułu, w którym opisanych jest 10 rad jak nie robic selfie oraz do artykułu, który pokaże ci sztuczkę jak zwiększyć pole tekstowe na Snapchacie.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z bloga „Cupcakes and Cashmere”.


Ubezpieczenia online