3 triki na świąteczne sytuacje awaryjne!

Dom

Czasu coraz mniej, a prac porządkowo-organizacyjnych jakby wcale nie ubywa. Napięcie rośnie, bo w myślach tworzą się „korki” Każda pozycja z listy to-do próbuje przebić się na sam szczyt: i gotowanie i zakupy i porządki. I tak, to wszystko jest o Świętach. Jak sobie ułatwić życie w awaryjnych sytuacjach? Oto 4 super triki!

1. Lampki
Bardzo chcesz nadążyć za modą strojenia domu światełkami na styl amerykański – to zrozumiałe. Wygląda to bardzo efektownie, ale wydaje się być bardzo wymagającym zajęciem. Otóż jest zupełnie inaczej! Wystarczy, że zaopatrzysz się w gorący klej i w strategicznych punktach przykleisz na niego kable światełek, albo zamocujesz je na opaski zaciskowe.
zip_ties_to_hang_christmas_lights

 

2. Bombki
Najważniejsze ozdoby choinki, bombki, mają jedną wadę – łatwo się tłuką i ciężko się je ściąga z gałązek. Jest i na to sposób! – Zamiast wstążeczki czy nitki, użyj drucika (tu sprawdzi się doskonale spinacz biurowy). Wygnij go odpowiednio i po stresie.
A kiedy okaże się w ostatniej chwili, że bombek jest mało… wyciągnij małe, rzadko używane koronkowe serwetki, doczep haczyki i masz piękną, oryginalną ozdobę!

FH12DJA_EASYCL_01

 

3. Pakowanie prezentów
Jeśli sklepy są już pozamykane a nie masz na stanie żadnej torby prezentowej, to się świetnie składa! Na drobiazgi zużyj rolki po papierze toaletowym, odpowiednio zaginając jej końce. Obwiąż wszystko wstążką, którą wyprostujesz, przeciągając po gorącej żarówce.

toilet-paper-rolls-into-gift-boxes

triki świąteczne

Ubezpieczenia online